Apie mus

Dalia ir Jonas AlišauskaiTautodailininkai Dalia ir Jonas Ališauskai

Mūsų laisvalaikio pomėgis tapo šeimos verslu - tautodailės dirbinių gamyba.

Viskas prasidėjo nuo to, kai baigęs inžinerijos studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete Jonas įsidarbino mokykloje darbų mokytoju. Be kitų darbelių, mokė vaikus drožinėti, kitų medienos darbų. Jis vis parsinešdavo iš darbo tai ką pameistrauti, tai padrožinėti. Į šią veiklą įsijungė ir kiti šeimos nariai. Ypač pasitarnavo Dalios domėjimasis senove, senoviniais daiktais, etnografija, kraštotyra.

Kartą sumanėme į Kaziuko mugę savo medinukus nunešti. Žmonėms patiko, greitai viską išpirko. Tai paskatino mus ir toliau kurti iš medžio vis įdomesnius, sudėtingesnius dirbinius. Taip nejučia ir įsitraukėme. Gilinomės į senąsias drožybos tradicijas, tyrinėjome senus medinius daiktus, bandėme padaryti jų kopijas.

Pradėję nuo nesudėtingų medinių padėklų, pjaustymo lentelių, padėkliukų arbatinukams, druskinių, įsibėgėjome gaminti ne tik įvairius interjero dizainą gyvinančius medinius daikčiukus, bet ir originalius papuošalus, suvenyrus bei žaislus. Visi dirbiniai rankų darbo, natūralūs ir nekenksmingi – kvepia medžiu ir paslaptimi, kurią saugo medis ir kūrybos džiaugsmas.

Su metais gaminių iš medžio, žolynų, vytelių asortimentas plečiasi. Idėjos naujiems gaminiams atsiranda bendraujant su šeima, draugais, pirkėjais ir net keliaujant.

Tai, ką šiuo metu gaminame, galite rasti šioje mūsų interneto svetainėje.

Rankdarbiai Rankdarbiai Rankdarbiai Rankdarbiai Rankdarbiai Rankdarbiai

O taip pat...

Esame sertifikuoti tautinio paveldo produktų kūrėjai, Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai.

2009 m. Dalia Ališauskienė, Trakų rajono tautodailininkė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus narė, apdovanota Trakų rajono Kunigaikščio Vytauto Didžiojo III laipsnio diplomu už bendrosios gyventojų kultūros vystymą, etnokultūros tradicijų puoselėjimą.

Apsilankius MEDINAIČIŲ kūrybinėse dirbtuvėse (Senieji Trakai, Trakų g. 2a), galima:

Pamatyti kaip gaminami mediniai žaisliukai, kaip drožiami šaukštai ir geldos, kaip tekinami kubiliulai ir mediniai indai.
Pasirinkus figurėlę (angelai, arkliukas, ožka, zuikis, katinas...), ją pabaigti gaminti.
Susipažinti su medžio inkrustavimu žolynais ir kadagiu.
Pasirinkus ruošinį, jį inkrustuoti. Kol darbelis džiūsta ir šlifuojamas, aplankyti Senųjų Trakų piliavietę.
Įsigyti medinaičių gaminamų dirbinių www.medinaiciai.lt.
Pamatyti parodą šiaudinukų eglutei, šiaudinių paukščiukų margučiams ir kompozicijas iš šiaudelių - "sodus".

Kaina sutartinė.
Kreipkitės 8 656 45278 Dalia, 8 699 74608 Jonas